Dziś skupimy się na legendarnym amerykańskim producencie głośników tubowych, firmie Klipsch. Firma Klipsch jest jednym z prekursorów amerykańskiej branży głośnikowej. Została założona przez Paula Klipscha w 1946 roku w Hope w stanie Arkansas. Sercem doskonałej jakości dźwięku Klipsch jest opatentowana przez firmę technologia Tractrix® Horn.

Jest ona konsekwentnie i rygorystycznie wdrażana w każdym produkcie opuszczającym fabrykę. W rezultacie powstał produkt tubowy, który oferuje unikalne i natychmiast rozpoznawalne połączenie wyrazistości figuratywnej, dokładności fazowej, nowoczesnej reaktywności i, oczywiście, bardzo realistycznej mocy. Technologia tubowa Klipsch minimalizuje szkodliwe odbicia fal dźwiękowych i zapewnia czysty dźwięk z minimalnymi zniekształceniami. Muzyka brzmi czysto i szczegółowo. Dialogi są odtwarzane w sposób bardziej wyrazisty.

Róg generuje szeroki, skupiony wzorzec dźwięku. Dźwięk jest bardziej dynamiczny i perkusyjny. Seria Reference Base w naszym sklepie wyposażona jest w przetworniki basowe Cerametallic™.

Ich piękno tkwi w nowej generacji sztywnych, lekkich i bardzo elastycznych stożków opracowanych we własnym zakresie. Pozbawione nadmiernego rezonansu, a jednocześnie charakteryzujące się doskonałą czułością sygnału, głośniki te imponują zdolnością do przetwarzania różnorodnych treści muzycznych. W dzisiejszej szybko zmieniającej się muzyce wydobywają one ważne, ukryte niuanse programowe i wykonawcze.

W ścieżkach dźwiękowych wyraźnie oddają plany i azymuty źródła dźwięku. W konserwatywnych nagraniach audiofilskich ujawniają one bukiet nastrojów i dźwięków kształtujących sesję nagraniową. Akustyki Klipsch oferujemy do oceny w naszym sklepie na Nowym Arbacie, 11