HiFiMAN HM-801 i HM-601

HiFiMAN jest jedną z marek firmy Head-Direct. Głównymi produktami HiFiMan są unikalne i rzadko spotykane produkty, takie jak pełnowymiarowe słuchawki izodynamiczne oraz wysokiej klasy odtwarzacze przenośne oparte na komponentach z systemów stacjonarnych. HiFiMan był pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek przenośny odtwarzacz napędzany wysokiej klasy przetwornikiem cyfrowo-analogowym, który wcześniej był dostępny tylko w drogich produktach stacjonarnych. Oczywiście odtwarzacz ten był też droższy od typowych rozwiązań i miał większe gabaryty ze względu na zastosowanie większej baterii i niezbędnych elementów w układzie DAC o dużym poborze mocy. Ponadto odtwarzacz zawiera wymienne moduły wzmacniacza słuchawkowego, które można dopasować zarówno do słuchawek wtykowych, jak i pełnowymiarowych. HM801 okazał się wielkim sukcesem i w początkowym okresie nie miał konkurencji. Dziś konkuruje z nim model Colorful Colorfly C4 Pro. Później pojawił się bardziej budżetowy i miniaturowy model HM601, będący rarytasem i topowym przetwornikiem cyfrowo-analogowym z tamtych lat, który ma swój własny, szczególny, muzyczny charakter. Oprócz HM601 istnieją inne warianty, takie jak HM602 i HM603, które różnią się układem.

Odtwarzacz HM801 domyślnie wyposażony jest w dwa moduły wzmacniacza słuchawkowego, wtyczkowy i słuchawkowy pełnowymiarowy, można jednak dokupić osobne moduły, różniące się większą mocą i jakością, kartę modelarską HiFiMAN Game AMP oraz specjalny zbalansowany moduł AMP HiFiMAN balanced.

Oprócz wysokiej klasy odtwarzaczy audiofilskich, HiFiMAN zdobył popularność izodynamicznymi modelami pełnowymiarowymi, począwszy od HE-6, konkurującego z Audez'e LCD-2. Słuchawki izodynamiczne są jak najbardziej zbliżone w oddawaniu dźwięku do modeli słuchawek elektrostatycznych (do których zalicza się STAX), ale w przeciwieństwie do słuchawek elektrostatycznych nie wymagają specjalnego wzmacniacza.

Obecnie producent ma w swojej ofercie kilka modeli izodynamicznych: HE-6, HE-4, HE-5LE i HE-500, różniących się brzmieniem i ceną. W kategorii średniej i niskiej klasy słuchawek izodynamicznych FOSTEX posiada obecnie na rynku modele T50RP, T40RP i T20RP.

Dodatkowo HiFiMAN produkuje słuchawki douszne, wzmacniacze słuchawkowe i akcesoria.

Wśród dynamicznych, pełnowymiarowych słuchawek jest model HE-300, o takim samym wzornictwie jak reszta serii HE. HE-300 jest pozycjonowany jako konkurent do .

Spośród słuchawek dousznych najbardziej popularny jest model Re-0, który charakteryzuje się wyższą impedancją 64 ohm, co pozwala na lepsze dopasowanie słuchawek do wzmacniacza, co skutkuje niskimi zniekształceniami, ale wymaga odpowiednio mocniejszego wzmacniacza. RE-Zero, RE-262 i RE-272 są tak samo wyjątkowe, zapewniając doskonałą jakość.

Jako wzmacniacze do pełnowymiarowych słuchawek w ofercie producenta znajdują się modele EF2 i EF5. Dodatkowo do słuchawek można zastosować specjalny HE-Adapter, który podłącza się do wzmacniacza głośnikowego i już słuchawki wymagają wyższego poziomu sygnału niż standardowe wzmacniacze słuchawkowe, ale nie aż takiego, jaki dają wzmacniacze słuchawkowe.

Jako wyposażenie dodatkowe dostępny jest również kabel zastępczy dla modelu HE-6, kabel HE-6.