Witam wszystkich poszukujących właściwego dźwięku! Minął już prawie miesiąc od pierwszej części naszej rozmowy. Jak obiecałem, w następnym odcinku porozmawiamy o komponentach Hi-Fi. Zacznijmy od odtwarzaczy płyt winylowych.

Jak wszyscy wiedzą, pogłoski o upadku tego formatu były mocno przesadzone. Mmm... Powiedziałbym nawet, że bardzo przesadzone). Rzeczywistość jest taka, że w tej chwili WSZYSCY artyści są wydawani (i wznawiani) na winylach. Jak się okazuje, nie wystarczy, że człowiek jest wygodny (smartfon, streaming itp.). Człowiek chce się też dobrze bawić. A płyty winylowe są po prostu tak dobre! Ma odpowiedni dźwięk, o czym zaczęliśmy mówić w pierwszej części naszej rozmowy. A odtwarzacz płyt winylowych został zaprojektowany tak, aby zapewnić nam ten właściwy dźwięk.

Na płycie winylowej dźwięk jest dosłownie... wewnątrz samej płyty! Tak! To nie musi przyjść do ciebie znikąd. Dźwięk z płyt winylowych nie jest "przechowywany na wysokowydajnych serwerach", ani nie jest dostarczany z "wysoką prędkością strumieniową" i za "niewielką miesięczną opłatą". Teraz widzisz płytę i teraz ją słyszysz. Droga od wzorcowego, oryginalnego nagrania do płyty jest dość krótka. Dlatego też jakość dźwięku jest tak poprawna i dokładna, jak to tylko możliwe. Kiedy mówiłem, że dźwięk w płycie jest w samej płycie, to tylko trochę żartowałem). To naprawdę tam jest. W torach, koraliki, które są dźwięk. Słuchanie ulubionych wykonawców na płytach winylowych jest nieskończenie bardziej satysfakcjonujące niż słuchanie tego, co nazywa się "over the air". Mówię o szczegółach, jasności, przejrzystości. Zauważ, że nikomu nie przyszłoby do głowy wypowiadać tych epitetów, gdy mowa o dźwięku z innego ;))) źródła.

Nie będę się zagłębiał w szczegóły techniczne, charakterystyki itp. Przypomnę tylko (a dla niektórych odkryję) tajemnicę winylu. To jest w tobie. Ty + winyl = idealne połączenie! Chcesz mieć dobry dźwięk? To jest w winylu! Chcesz magii? To jest na winylu! Masz ochotę na fotel i szklaneczkę whisky (nie coli!) po ciężkim dniu pracy? Vinyl pomoże Ci również w tym!

To wszystko na dziś) Szukaj i słuchaj tylko dobrego dźwięku. I nie zapominajmy, że największy wybór odtwarzaczy winylowych w Moskwie jest w Dr.Head. Przyjdź, opowiemy Ci wszystko i pozwolimy posłuchać różnych wariantów. I zrobimy to z przyjemnością. Fajnie jest dać komuś coś nowego i dobrego).

Zostań z nami. I niech moc winylu będzie z Tobą!

Samotny Wędrowiec był z tobą.