Czas na małe podsumowanie minionego dnia i aktualizację informacji z targów High End Show 2019 w Monachium na temat tego, co udało nam się dzisiaj zobaczyć i czego posłuchać:

Audio-Technica zaprezentowała AT-OC9X - 5 modeli czwartej generacji tej legendarnej serii wkładek gramofonowych. W parze z nimi idzie nowa seria głowic AT-LH.

Zobaczyliśmy i posłuchaliśmy elektrostatycznych słuchawek MrSpeakers VOCE - bardzo fajny model.

Kolejne słuchawki z najwyższej półki - izodynamiczny model Meze Audio Empyrean. Bardzo oryginalny model otwarty z unikalnym sterownikiem firmy Rinaro.

Nowa Abyss Diana Phi. Firma Abyss Headphones wprowadza na rynek lżejszą, bardziej stylową i wygodną wersję słuchawek Diana Phi z 63-milimetrowymi przetwornikami planarnymi Phi - tymi samymi, które można znaleźć w legendarnych, flagowych słuchawkach Abyss AB-1266!

O serii Bowers & Wilkins Formation multiroom pisaliśmy dzień przed wystawą, a teraz dodaliśmy zdjęcia tej luksusowej serii audiofilskiej.

Dodaliśmy kilka zdjęć nowego flagowego modelu Astell&Kern A&ultima SP2000.

Ponadto osobiście przetestowaliśmy inny nowy produkt firmy A&K - odtwarzacz Kann Cube. Została ona zapowiedziana jeszcze w kwietniu, dlatego nie znalazła się w materiale o trzech nowościach pierwszego dnia. A model jest z pewnością interesujący sam w sobie, podziwiam ten bogatyr design! Jest to drugi odtwarzacz z serii Kann. Nowy Kann Cube różni się od zwykłego Kanna prawie podwojoną mocą wyjściową przy zrównoważeniu (12V vs 7V). Dostępne będą trzy tryby niskiego, średniego lub wysokiego wzmocnienia, aby dopasować się do różnych słuchawek.

Kann Cube wykorzystuje dwa 8-kanałowe przetworniki cyfrowo-analogowe ESS Sabre ES9038PRO w konfiguracji dual-mono, a także nowy czterordzeniowy procesor zapewniający wysoką wydajność i szybkość reakcji. Na pokładzie znajduje się 128 GB pamięci (z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD) oraz bateria o pojemności 7400 mAh (dziewięć godzin odtwarzania na jednym ładowaniu). Deklarowana jest obsługa plików PCM i DSD256 o rozdzielczości do 32bit / 384kHz. Kann Cube obsługuje również technologię dźwięku MQA - zarówno poprzez pobierane pliki, jak i strumieniowe przesyłanie plików Tidal Masters.

Użytkownicy mogą bezpośrednio pobierać do odtwarzacza pliki z serwisu Tidal i innych serwisów do strumieniowego przesyłania muzyki (Amazon Music, Spotify, Qobuz i Deezer). Oprócz wyjść słuchawkowych 3,5 mm na pokładzie znajduje się 5-pinowe gniazdo XLR mini-jack, które ułatwia podłączenie do systemu Hi-Fi. Odtwarzacz ma 5-calowy ekran i imponującą aluminiową obudowę. Odtwarzacz powinien trafić do sprzedaży w tym lub następnym miesiącu, w cenie orientacyjnej 1 499 USD, a jego premiera planowana jest na przyszły miesiąc.

Na wypadek, gdybyś przegapił, przeczytaj podsumowanie pierwszych dwóch dni targów High End Munich 2019.