Francuska firma rozszerza swoją ofertę produktów audiofilskich. Już w marcu mają być dostępne słuchawki Focal Stellia i wzmacniacz słuchawkowy Focal Arche DAC, co powinno uwolnić pełny potencjał tego - i innych - modeli.

Stellia jest pierwszym zamkniętym modelem Hi-End firmy Focal, a jej twórcy obiecują nam pełne dopasowanie brzmieniowe i estetyczne tego modelu. Do wykończenia użyto skóry pełnoziarnistej (niewykończonej), aluminium i stali nierdzewnej. Od strony technicznej, innowacyjny pełnozakresowy głośnik kopułkowy z czystego berylu w kształcie litery M w połączeniu z bezramkowym zespołem cewki drgającej tworzą najlżejszy i najbardziej zwrotny system. Powinno to zapewnić nieskazitelną dokładność i równowagę tonalną ze wspaniałymi detalami w zakresie od 5 Hz do 40 kHz.

Według firmy Focal, słuchawki Stellia mogą być również używane ze sprzętem przenośnym (impedancja: 35 omów / czułość: 106dB), ale aby w pełni wykorzystać ich potencjał, zaleca się stosowanie przetwornika/ wzmacniacza Focal Arche.

To połączenie Focala sprawiło, że Arche stał się ultymatywnym rozwiązaniem audiofilskim. Łączy on w sobie przetwornik cyfrowo-analogowy (obsługujący dźwięk Hi-Res do 384 kHz / DSD 256) oraz wzmacniacz klasy A z dwoma trybami pracy (prądowym i hybrydowym) zaprojektowanymi specjalnie dla słuchawek. W urządzeniu zastosowano układy dual mono z pełną separacją kanałów na całej ścieżce sygnałowej, a rolę przetworników cyfrowo-analogowych pełni para układów AK4490.

Arche nadaje się do współpracy z dowolnymi słuchawkami o impedancji od 16 do 600 omów. Urządzenie jest również wyposażone w ustawienia wstępne dla innych słuchawek marki Focal, dzięki czemu można na nowo odkryć słuchawki, z którymi użytkownik jest już zaznajomiony. Ponadto może być używany jako wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy w domowym systemie stereo.