Jeden z liderów wśród producentów gramofonów winylowych, firma Pro-Ject, wypuściła na rynek swój pierwszy w historii gramofon z automatycznym sterowaniem. Nowy gramofon nosi nazwę Automat A1 i jest przeznaczony dla początkujących entuzjastów płyt winylowych. Firma planuje rozszerzyć swoją linię automatycznych gramofonów.

A1 to pierwszy gramofon stworzony we współpracy z niemiecką firmą Fehrenbacher GmbH, od której Pro-Ject zapożyczył swój zaawansowany technologicznie automatyczny napęd. Model będzie składany ręcznie w Niemczech. Automatyczne działanie jest przyjazne dla użytkownika: wystarczy umieścić płytę na gramofonie i nacisnąć przycisk "start", po czym ramię tonowe opuści się na początek płyty i cofnie po zakończeniu strony.

Automat A1 ma napęd paskowy z dwiema prędkościami obrotowymi talerzy: 33 i 45 obr. Urządzenie posiada również wbudowany stopień gramofonowy, który w razie potrzeby można wyłączyć. Gramofon wyposażony jest w aluminiowe ramię tonowe 8,3" z polimerowym płaszczem pokrytym włóknem węglowym, na którym zamontowana jest wkładka Ortofon OM 10. Ramię tonowe jest w pełni skonfigurowane fabrycznie, użytkownik musi je tylko podłączyć.

Drewniane podwozie nowego modelu jest umieszczone na nóżkach tłumiących, dzięki czemu skutecznie radzi sobie z drganiami. Miłym bonusem przy zakupie będzie kabel interkonektowy RCA do podłączenia do wzmacniacza Pro-Ject Connect it E.

Nowy gramofon Pro-Ject będzie doskonałym prezentem dla miłośników płyt winylowych, ponieważ automatyczne sterowanie ułatwia słuchanie i czyni je bardziej przejrzystym. Szczególnie interesujące jest to, że taki model został wypuszczony przez Pro-Jecta, jedną z firm, które dzięki swoim gramofonom uczyniły winyl znów przystępnym cenowo.

Pro-Ject Automat

A1Marka

: Pro-JectWbudowany

stopień gramofonowy:

takGwarancja producenta, miesiące: 12PrzeglądajPorównaj42&nbsp990&nbsprub

. Aby zamówić Szybki podgląd