W 2020 roku Bang & Olufsen obchodzi 95 rocznicę powstania. Wydarzenie to oznacza premierę 95 w pełni odrestaurowanych i odnowionych gramofonów winylowych Beogram 4000c Recreated Limited Edition, odświeżonej wersji kultowego gramofonu z lat 70-tych.

Nowy Bang & Olufsen Beogram 4000c odtworzona edycja limitowana

Marka: Bang & Olufsen

Gwarancja producenta, miesiące: 36

Materiał: drewno, stal, aluminium

Dodaj do ulubionych Dla porównania 920&nbsp000&nbspRR. Subskrybuj Quick View

Bang & Olufsen zebrał 95 oryginalnych gramofonów Beogram 4000 z całego świata i wysłał je z powrotem do siedziby firmy w Struer, w Danii. Tam doświadczony zespół B&O przystąpił do kompletnej renowacji fabryki, od pasków po łożyska.

"Do tej renowacji zastosowaliśmy tę samą pasję, precyzję i troskę, która jest wymagana w przypadku każdego arcydzieła" - mówi Mads Kogsgaard Hansen, kierownik projektu B&O Classics. "Naszym celem jest odkrycie istoty oryginału, tchnięcie w niego nowego życia, aby można było się nim cieszyć przez kolejne dziesięciolecia".

Porównanie do arcydzieła nie jest czczym stwierdzeniem. Zaprojektowany przez Jacoba Jensena w 1972 roku, gramofon stał się ikoną designu i jest częścią stałej wystawy w nowojorskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej MOMA.

Zespół B&O wyszedł poza prostą renowację i dodał kilka ważnych ulepszeń. Nowy gramofon wyposażono w stopień gramofonowy RIAA oraz wyjścia liniowe RCA i 3,5mm do podłączenia nowoczesnych głośników. B&O zachowało elektroniczne, styczne ramię tonu, ale wyposażyło je w nową, wysokiej jakości igłę.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, aluminiowe części stołu zostały wypolerowane i anodowane na ciepły szampański kolor, pojawiła się również nowa, ręcznie wykonana rama z litego dębu oraz ulepszona osłona przeciwkurzowa.

Beogram 4000c Recreated Limited Edition zostanie wydany pod koniec października, a jego cena wyniesie 10 000 euro. Każdy egzemplarz będzie numerowany i umieszczony w dębowym pudełku. Co ciekawe, w ramach projektu B&O Classics planowane jest odrestaurowanie i przywrócenie do życia kilku innych klasyków z przeszłości firmy.

Nowy Bang & Olufsen Beogram 4000c odtworzona edycja limitowana

Marka: Bang & Olufsen

Gwarancja producenta, miesiące: 36

Materiał: drewno, stal, aluminium

Dodaj do ulubionych Dla porównania 920&nbsp000&nbspRR. Subskrybuj Quick View