Jeśli chcesz doświadczyć Dolby Atmos, ale nie masz możliwości, aby wypełnić pokój z wielu głośników, lub jeśli masz system Atmos, ale chcesz cieszyć się technologią w nocy też bez narażania się na gniew współlokatorów i sąsiadów, to nowość od JVC może cię zainteresować.

Słuchawki JVC XP-EXT1 mogą dekodować ścieżki dźwiękowe w formacie Dolby Atmos i DTS:X, zapewniając 7.1.4-kanałową prezentację. XP-EXT1 nie tylko obsługuje natywne odtwarzanie Atmos i DTS, ale może również zwiększyć jakość dźwięku stereo lub 5.1.

Sercem tego procesu jest opatentowana technologia Exofield, która wykorzystuje algorytmy przetwarzania do stworzenia trójwymiarowego pola dźwiękowego pomiędzy dwoma nausznikami. Podłączasz swoje źródła do czterech portów 4K HDMI na cyfrowym procesorze dołączonym do słuchawek, który pośredniczy między JVC XP-EXT1 a telewizorem i wykonuje dekodowanie dźwięku przed przesłaniem go bezprzewodowo do słuchawek przez pasmo bezprzewodowe 5GHz. Moduł zewnętrzny umożliwia również indywidualną kalibrację dźwięku, dzięki czemu można zapisać do czterech osobistych profili audio.

Sądząc po wstępnych recenzjach, słuchawki może nie dorównują pełnemu systemowi Atmos, ale brzmią ciekawiej i bardziej filmowo niż standardowe rozwiązania stereo. Przewidywana cena nowego produktu to około 1000 dolarów.