Los Angeles, CA. Schiit Audio ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek Bifrosta, swojego pierwszego samodzielnego przetwornika cyfrowo-analogowego i najbardziej przystępnego cenowo przetwornika z możliwością rozbudowy. Bifrost, charakteryzujący się modułową konstrukcją z możliwością rozbudowy o kolejne moduły wejścia USB oraz wyjścia analogowego i przetwornika C/A, oferuje praktycznie nieograniczone możliwości brzmieniowe w cenie podstawowej.

"Zmieniamy poziom klasy podstawowej," powiedział Mike Moffat, współzałożyciel Schiit Audio. "Niski koszt nie powinien być wymówką dla produktu wyrzuconego do kosza. W rzeczywistości, produkty klasy podstawowej są tam, gdzie najbardziej pożądana jest możliwość rozbudowy. Pozwala to komuś wejść i posmakować tego, co audio high-end może zrobić, a następnie może rozwijać się wraz ze swoimi potrzebami."

Pomimo niskiej ceny Bifrosta, jest on naszpikowany zaawansowanymi funkcjami i komponentami high-end, włączając w to 32-bitowy przetwornik C/A AKM4399, stosowany w innych przetwornikach C/A kosztujących prawie 5x więcej niż Bifrost, w pełni dyskretną sekcję analogową, taką jak w przetwornikach C/A kosztujących tysiące dolarów, wyrafinowany system zarządzania zegarem bit-perfect, zapewniający dostarczenie oryginalnych próbek muzycznych do przetwornika C/A, zaawansowany asynchroniczny odbiornik USB 2.0, który oferuje odtwarzanie 24 bit / 192 kHz zarówno z komputerów Windows jak i Mac, oraz odbiornik SPDIF o niskim poziomie zakłóceń jitter, który jest również zdolny do odtwarzania 24 bit/192kHz.

"Bifrost oferuje znacznie wyższą wydajność niż ostatni DAC nad którym współpracowaliśmy z Mike'm (Cobalt 307), posiada więcej funkcji i więcej wejść, a kosztuje tylko połowę tego co Cobalt," powiedział Jason Stoddard, mówiąc o kultowym DACu, który opracował wspólnie z Mike'm za czasów Theta Digital. "A Cobalt nie posiadał dyskretnego analogu i nie był możliwy do rozbudowy. Postęp to wspaniała rzecz".

Schiit Bifrost Dac

Schiit Audio ogłosił dzisiaj dostępność przedsprzedaży dla Bifrosta, w cenie detalicznej 349$ (bez wejścia USB 2.0) i 449$ (z wejściem USB 2.0), sprzedawanego bezpośrednio w sklepie internetowym Schiit Audio, oraz poprzez wybranych międzynarodowych dystrybutorów i dealerów w USA. Bifrost zamówiony bez USB może być w każdej chwili uaktualniony o wejście USB, za pomocą płytki o wartości 100$, dzięki możliwości rozbudowy. Rozpoczęcie sprzedaży Bifrosta planowane jest na 31 sierpnia.

W przyszłości, Schiit Audio będzie udostępniał wybrane uaktualnienia dla Bifrosta, gdy nastąpią znaczące zmiany w technologii USB lub konwersji D/A. Posiadacze Bifrosta będą mogli wysłać swoje przetworniki DAC do wymiany, lub mogą to zrobić sami, jeśli tylko mają wprawę w posługiwaniu się śrubokrętem.

Bifrost jest pierwszym z planowanej linii trzech przetworników cyfrowo-analogowych Schiit'a, w tym modelu step-up z wyjściami zbalansowanymi, oraz atakiem na najbardziej wydajne przetworniki na świecie. Wszystkie będą dostępne w ramach planów rozbudowy lub opcji upgrade.

O firmie Schiit Audio

Założona w czerwcu 2010 roku przez "starych wyjadaczy" branży audio, Jasona Stoddarda i Mike'a Moffata, firma Schiit Audio ma prostą, choć nieco szaloną, misję: wnieść do produktów audio najwyższą jakość wykonania, wzornictwo i jakość w cenach zbliżonych do chińskich, przy jednoczesnej produkcji w USA.

Jason Stoddard był w przeszłości szefem inżynierów w firmie Sumo, projektując końcówki mocy, w tym Polaris II, Polaris III, Andromeda III, Ulysses, Ulysses II, The Ten, The Five, jak również przedwzmacniacze, w tym Athena II, Diana, i Artemis, oraz pierwszą linię cyfrową Sumo: Axiom i Theorem.

Mike Moffat był założycielem firm Theta, Theta Digital i Angstrom, a jego historia audio obejmuje imponującą listę pierwszych urządzeń, włączając w to pierwszy samodzielny przetwornik cyfrowo-analogowy Theta DSPre, pierwsze zastosowanie cyfrowego przetwarzania sygnału i algorytmów filtrów cyfrowych bit-perfect, pierwszy procesor surround DTS i wiele innych.