Burson HA-160D

Od pomysłu do pierwszej gotowej próbki tego urządzenia upłynęło 18 miesięcy. Poza układem przetwornika cyfrowo-analogowego, całe urządzenie jest montowane ręcznie z najwyższą starannością. Zasilanie jest dostarczane przez pięć zestawów zasilaczy wykonanych na zamówienie w celu wyeliminowania zakłóceń szumowych. HA-160D posiada również dwa specjalne wbudowane transformatory. Jeden z nich zasila przetwornik HD Audio DAC, podczas gdy drugi układ wzmacniacza. Dzięki temu DAC i wzmacniacz pracują niezależnie i optymalnie razem.

W efekcie otrzymujemy urządzenie, które łączy w sobie wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy, wzmacniacz i przedwzmacniacz.

Aby dopasować się do rosnącego trendu systemów audio opartych na komputerach PC, HD-160D wyposażono w wejście USB.

DAC

Podczas gdy większość inżynierów i marketingowców skupia się na układzie scalonym, stopień wyjściowy pozostaje w cieniu, dlatego też jest on najsłabszym ogniwem w konstrukcji większości przetworników cyfrowo-analogowych. Stopniom wyjściowym poświęca się mniej uwagi ze względu na wysoki koszt i złożoność ich konstrukcji i z reguły innowacyjne rozwiązania w tym zakresie nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem konsumentów, jak nowości w świecie przetworników C/A.

Gdy sygnał cyfrowy został już przekonwertowany przez układ DAC do postaci stereofonicznej, układy stopnia wyjściowego muszą go odzyskać, zapisać i wzmocnić. Wszelkie zniekształcenia i straty na tym etapie są nieodwracalne. Niestety, ze względu na brak świadomości konsumentów w tym zakresie, wielu producentów sprzedaje im urządzenia ze stopniem wyjściowym już od 20 dolarów.

HA-160D wykorzystuje w pełni dyskretne stopnie wyjściowe, które są zasilane z różnych źródeł. Pracując w klasie A, stopnie te zapewniają najwyższy poziom retencji sygnału. Rezultatem jest reprodukcja dźwięku wysokiej rozdzielczości z w pełni przejrzystym dźwiękowym charakterem pisma, który jest całkowicie zgodny z ideałami Bursona.

Burson HA-160D

Wysoka rozdzielczość

Funkcja wzmacniaczy operacyjnych w stopniu wyjściowym jest tak samo ważna jak obiektyw w projektorze kinowym. Niezależnie od tego, jak duża jest moc obliczeniowa sprzętu, wzmacniacz operacyjny niskiej jakości zmniejszy wydajność urządzenia co najmniej o połowę i zniekształci każdy decybel dźwięku.

HA-160D wyposażono we wzmacniacz operacyjny Burson HD. Umożliwia on odtwarzanie muzyki z niezwykłą dokładnością i rozdzielczością.

Podejście jakościowe do regulacji głośności

W punkcie, w którym sygnał przechodzi przez potencjometr głośności, nie został jeszcze wzmocniony i w tym momencie jest bardzo podatny na szumy i zakłócenia. Głównym źródłem tych zniekształceń są zazwyczaj zdalne regulatory głośności używane przez większość konsumentów.

Burson Audio uważa te wady za nieakceptowalne i wyeliminował je. Dlatego też 24-pozycyjny tłumik został opracowany przy użyciu wyłącznie najwyższej klasy komponentów. Nie zniekształca nawet najsłabszego sygnału, pozwalając cieszyć się wszystkimi szczegółami muzyki.

Czysta moc

Tak jak sportowiec potrzebuje czystego powietrza, aby osiągać optymalne wyniki, tak sprzęt audio potrzebuje "czystego" zasilania, aby uzyskać czystą i naturalną reprodukcję dźwięku.

Zastosowanie dyskretnej technologii Burson Audio, która redukuje zakłócenia i spajki do niespotykanego dotąd stopnia, pozwoliło na doprowadzenie "czystego" zasilania do każdego komponentu HA-160D.

Bezrezonansowa obudowa z aluminium.

Obudowa 160-tki wykonana jest z aluminium o grubości 6mm, obrabianego na precyzyjnych maszynach CNC. Obudowa ta pozwala na osiągnięcie najwyższego możliwego współczynnika tłumienia, redukując efekt mikrofonii, który negatywnie wpływa na czystość dźwięku.

Konstrukcja obudowy zapewnia dobre odprowadzanie ciepła, pozwalając wzmacniaczowi pracować w niższej temperaturze, co czyni go bardziej stabilnym.

O dźwięku

Częstym zarzutem wobec wzmacniacza jest składowa słabego dźwięku przestrzennego. Chociaż większość producentów zapewnia, że jest to normalne dla wzmacniaczy słuchawkowych, prawda jest taka, że jest to jedna z najbardziej nieprzyjemnych form zniekształceń dźwięku i nie może być normą.

Już po kilku pierwszych minutach słuchania HA-160 poczujesz głośność dźwięku. Do tego miękkość i przejrzystość wysokich tonów jest nieskazitelna. W połączeniu z wysokiej klasy słuchawkami, HA-160 wydobędzie każdy niuans i piękno dźwięku.