Trio z McIntosh

W pierwszym dniu targów CES 2016 producent sprzętu audio i elektroniki McIntosh zaprezentował swoje nowe produkty. Obejmowały one nowy procesor AV, odtwarzacz strumieniowy audio oraz głośnik bezprzewodowy. Wszystkie produkty McIntosh są w pełni zgodne z duchem i stylem firmy.

Przede wszystkim warto wspomnieć o MX122 z procesorem AV zgodnym z Dolby Atmos. Twórcy obiecują obsługę DTS:X i Auro-3D już w momencie premiery procesora. Obsługa standardu Dolby Atmos zapewni prawdziwe wrażenia dźwięku przestrzennego, dając użytkownikowi poczucie pełnego zanurzenia w gąszczu dźwięków.

Procesor doskonale radzi sobie ze źródłami sygnału 4K i poprawia jakość materiałów o niższej rozdzielczości do jakości 4K. MX122 ma siedem wejść i trzy wyjścia HDMI, a także oferuje pełną obsługę protokołów HDCP 2.2 i HDR Wideband Digital Content Protection Protocol. Muzykę przechowywaną na dysku NAS lub serwerze można przesyłać strumieniowo przez kabel lub bezprzewodowo, w tym duże pliki DSD64. Model MX122 można zamówić pod koniec stycznia w cenie 7000 USD. Zamówienia przedpremierowe są już dostępne.

Kolejny eksponat, odtwarzacz strumieniowy MB 50, obsługuje technologię DTS Play-Fi, umożliwiając odtwarzanie muzyki za pośrednictwem dostępnych hotspotów Wi-Fi. Odtwarzacz audio można podłączyć do systemu Hi-Fi za pośrednictwem wyjścia analogowego lub cyfrowego. Będzie ona dostępna dla posiadaczy urządzeń Apple, Android (aplikacja mobilna) i Windows (aplikacja na komputery PC).

Odtwarzacz audio jest wyposażony w cyfrowe wejścia koncentryczne i optyczne, wejście USB oraz parę niezbalansowanych wejść stereofonicznych. Wyjścia to jedna para zbalansowanych i jedna para niezbalansowanych połączeń stereofonicznych oraz cyfrowe złącza koncentryczne i optyczne. Aplikacja MB 50 obsługuje wbudowane usługi transmisji strumieniowej, w tym Spotify, Deezer i Trial. Odtwarzacz strumieniowy jest już dostępny w przedsprzedaży i będzie dostępny w marcu. Cena MB 50 będzie wynosić 2000 USD.

Uzupełnieniem trio McIntosh jest głośnik bezprzewodowy RS 100, który obsługuje technologię DTS Play-Fi. Podobnie jak MB 50, model RS 100 jest wyposażony w łączność bezprzewodową i jest sterowany za pomocą aplikacji. W razie potrzeby użytkownik może stworzyć multimedialny system dystrybucji dźwięku typu multiroom składający się z 16 głośników RS 100. Za pomocą aplikacji Play-Fi można także odtwarzać różne utwory na różnych głośnikach.

Pod obudową głośnika znajduje się 4-calowy głośnik niskotonowy i jednocalowy głośnik wysokotonowy ze stopu tytanu. RS 100 można już zamówić w przedsprzedaży za 1000 USD, ale trzeba będzie poczekać do marca.