Firmy należące do koncernu Harman International Industries dość często wypuszczają nowe słuchawki (patrz JBL), ale od 2014 roku nie widzieliśmy nowych słuchawek od samego koncernu Harman/Kardon! Na targach CES 2020 marka zaprezentowała trzy modele, od całkowicie bezprzewodowych po pełnowymiarowe. Nowa seria nosi nazwę Harman Kardon Fly.

Zestaw Harman/Kardon Fly TWS będzie kosztował około 150 USD i będzie wyposażony w dotykowe elementy sterujące oraz czujniki zbliżeniowe. Są one również odporne na pot i wilgoć, a czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 5 godzin + kolejne 15 godzin użytkowania w etui.

Najbardziej zaawansowanym modelem w tej gamie będzie kosztujący 250 USD Harman Kardon Fly ANC z aktywną redukcją szumów. Model ten będzie wyposażony w 40-milimetrowe przetworniki, aluminiowe muszle i skórzany pałąk. Akumulator o pojemności 700 mAh ładuje się w mniej niż 2 godziny i wystarcza na 20 godzin słuchania z włączoną funkcją ANC lub 30 godzin bez niej.

Harman Kardon Fly BT to najbardziej przystępny cenowo model w tej serii. Są to słuchawki douszne połączone cienkim przewodem na szyję z małym, trzyprzyciskowym pilotem. Model waży zaledwie 17,1 g i z łatwością mieści się w każdej kieszeni. Można je również nosić na szyi, ponieważ słuchawki są połączone magnetycznie. Fly BT są wyposażone w przetworniki o średnicy 8,6 mm. Akumulator wystarcza na 8 godzin odtwarzania, a jego ładowanie przebiega dość szybko - w ciągu 10 minut można uzyskać 1 godzinę słuchania. Stopień ochrony IPX5 pozwala na używanie ich do ćwiczeń. Urządzenie ma trafić do sprzedaży pod koniec stycznia, a jego cena ma wynosić około 100 USD.