W połowie lipca do Dr.Head zawita odświeżona seria Emit duńskiej firmy Dynaudio. Emit nazywany jest "punktem wejścia" do świata High-Endowego brzmienia słynnej marki. Został on zaprojektowany, aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku w przystępnej cenie - możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, dopóki nie zrobisz pierwszego kroku w kierunku audiofilskiego poziomu Hi-Fi. A wszystko polega na zapożyczeniu technologii z droższych serii głośników Dynaudio Confidence, Contour i oraz Evoke.

Niezależnie od upodobań, z pewnością usłyszysz rezultaty 45 lat żmudnych badań, rozwoju i sesji odsłuchowych. Emit może być stosowany zarówno w klasycznych systemach stereo, jak i kina domowego. Seria składa się z pięciu produktów: kolumn półkowych Emit 10 i Emit 20, kolumn podłogowych Emit 30 i Emit 50 oraz kanału centralnego Emit 25C.

Hi-Fi zaczyna się od Emit

Choć jest to najbardziej przystępna cenowo rodzina w ofercie Dynaudio, wykorzystuje ona wiele rozwiązań z dużo droższych zestawów głośnikowych firmy.

Po pierwsze, Emit wyposażony jest w te same głośniki wysokotonowe Cerotar z miękką kopułką pokrytą tkaniną, które stosowane są w serii Evoke. Przetworniki średnio/niskotonowe wykorzystują opracowane przez Dynaudio membrany MSP (Magnesium Silicate Polymer), wykonane razem ze zintegrowaną nakładką przeciwpyłową przymocowaną z tyłu - bezpośrednio do cewki drgającej - dla jeszcze większej stabilności i przejrzystości dźwięku. Zwrotnice Emit zostały zaprojektowane i dostrojone przez ten sam zespół, który stworzył Confidence, Evoke, Contour i, Special Forty, Core oraz Heritage Special. Inżynierowie połączyli topologie zwrotnic pierwszego, drugiego i czwartego rzędu, w zależności od głośnika i jego przetworników, ponieważ nie wierzą w podejście "jeden rozmiar dla wszystkich", stosowane przez niektóre firmy tylko po to, aby utrzymać koszty na niskim poziomie.

Wszystkie parametry rodziny zestawów głośnikowych Emit zostały dokładnie zmierzone w najnowocześniejszym ośrodku testowym Jupiter w Dynaudio Labs. Jest to ogromne pomieszczenie w centrum badawczo-rozwojowym duńskiej firmy, w środku którego znajduje się 6-metrowy zrobotyzowany układ przetworników. Jest on wyposażony w 31 mikrofonów, które mierzą odpowiedź impulsową głośników, pozwalając zespołowi inżynierów na optymalizację jakości dźwięku w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Emit to prawdziwe Hi-Fi. Podłącz parę głośników, a poczujesz esencję swojej kolekcji muzycznej, niezależnie od tego, czy są to płyty CD, listy odtwarzania strumieniowego czy ulubiona biblioteka filmów. Niesamowita spójność pomiędzy głośnikami w rodzinie oznacza, że podczas panoramowania wszystkie efekty dźwiękowe pozostają spójne, a system stereo śpiewa w idealnej harmonii.

Głośniki są dostępne w trzech wykończeniach laminatu (czarny jesion, orzech i biały lakier), aby uzupełnić każdy system dźwiękowy. Wszystkie głośniki z tej serii wyposażone są w czarne maskownice z magnetycznym mocowaniem.

Spodziewamy się, że nowa seria Emit pojawi się w sklepach Dr.Head od połowy lipca 2021 roku.