multiroom

Pojęcie multiroom jest już chyba nam wszystkim znane, ale tak naprawdę często nie wiemy co się pod nim kryje. Poza tym nawet samo tłumaczenie tego słowa nie powie nam wiele. Dlatego warto na to spojrzeć nieco z innej strony mówiąc o tym w sposób opisowy. Trzeba zwizualizować sobie domowy sprzęt jako masę różnorakich urządzeń, które nam grają i dają codzienną rozrywkę. Obecnie jednak szukamy takich rozwiązań, dzięki którym to wszystko będzie bardziej zautomatyzowane i jednocześnie funkcjonalne. Dlatego sprzęt staramy się chować w ścianach a system kieruje się automatyką.

I tak można poniekąd określić multiroom. Będzie on codziennie budził nas ulubioną muzyką, która będzie za nami szła do następnych pomieszczeń. Jednocześnie inne osoby w naszym domu będą mogły korzystać z innych sprzętów i słuchać innej muzyki. Multiroom ma tak naprawdę dawać nieograniczone możliwości wszystkim, którzy będą z niego korzystali.

Po raz pierwszy pojawił się w USA, ale obecnie staje się także coraz bardziej popularny w Europie. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne i komfortowe szczególnie dla tych osób, które są miłośnikami wyjątkowego wystroju wnętrz. W systemach tych praktycznie nic nie jest uwidocznione, ponieważ całość jest skrupulatnie zabudowana i dodatkowo dostajemy jedynie klawiatury sterujące, które pozwolą nam kontrolować taki sprzęt.

Jeśli myśli się o zaplanowaniu takiego systemu to najlepiej będzie go umieścić w swoim budynku już na etapie budowy, ponieważ wymaga on dość dużej ingerencji w budynek. Innym rozwiązaniem może być wprowadzenie tych elementów w czasie wykonywania dużych prac remontowych, które mają znaczenie dla całej konstrukcji. Jeśli chce się przygotować taki element w swoim domu to na pewno warto przed realizacją zastanowić się jakie mamy potrzeby i pod tym kątem szukać możliwie najlepszych rozwiązań.

system multiroom w inteligentnym domuNa pewno dobrze będzie zastosować jakieś formy bezprzewodowe, które są wygodne i pozwalają na fajną obsługę sprzętu. Całość systemu multiroom opiera się na uruchomieniu i sterowaniu całym systemem przy pomocy jednego urządzenia, tak że dźwięk i inne funkcje sprzętu będą dostępne w różnych pomieszczeniach. Sprawdzi się tutaj praktycznie każda lokalizacja niezależnie od tego jakie mamy potrzeby.

Systemy są obecnie naprawdę rozbudowane i można nimi fajnie zarządzać. Dodatkowo mają one fajne rozwiązania, dzięki którym całością wygodnie się steruje, ponieważ jest intuicyjna i nie wiążą się z tym sprzętem praktycznie żadne kłopoty. Dla osób, które cenią sobie funkcjonalność sprzętu na pewno będzie to dobry wybór.