Wspominałem wcześniej przy okazji recenzji niesamowitego Cypher Labs Solo DAC, że w końcu audiofilia dogania fenomen 'i' i zajmuje się równowagą jakościową, która wydawała się być wyssana z cyfrowego audio w ciągu ostatniej dekady. Z pewnością CLAS i niedawny Fostex H1-P1 są dwoma wyróżniającymi się przykładami tego, jak dobitnie nierównowaga może być rozwiązana po stronie przenośności, a teraz mamy Nuforce wspina się na ring z ich stacjonarnej wersji tej koncepcji po prostu zatytułowany "iDo". iDo to, w skrócie, dedykowany samodzielny DAC dla igadżetów, który omija wewnętrzny DAC igadżetów. I robi wiele, aby być uczciwym w cenie, która jest znacznie niższa niż CLAS i Fostex, w sprzedaży detalicznej za £219.00 plus darmowa dostawa od naszych miłych sponsorów, www.advancedheadphones.co.uk.

Samo pudełko przypomina mi pudełko na pizzę Grado. Nuforce zawsze robili opakowanie dobrze i to z pewnością czuje się znaczne w dłoni. Otwierając go masz ładny mały zestaw broszur i instrukcji obsługi z pozostałej przestrzeni podzielonej na dwa schludne duże i małe białe pudełka - jeden dla sprzętu, a drugi dla wtyczki zasilania. Yup, to dziecko jest biurko i ac zasilany tylko więc pamiętać, że nie można przynieść to na zewnątrz i na około. Więc chociaż wskazuje na większy stopień mobilności jako odrębny samodzielny moduł, twój zasięg jest tylko tak dobry, jak najbliższy gniazdo ścienne.

Jak szczęście miałbym to mam mnóstwo wall warts w pokoju i szanse są masz jeden lub dwa również więc w zasadzie masz kilka wyborów, jak korzystać z ido. Pierwszy z nich to kompletny standalone z waszym igadżetem do wyboru lub drugi jako część większego systemu analogowego lub cyfrowego lub technicznie rzecz biorąc możecie zrobić wszystkie trzy, jeśli jesteście tak skłonni, jak w przypadku ładnego zestawu wyjść. Z przodu można ładny dyskretny interfejs z tylko potencjometru głośności i gniazdo słuchawkowe i rycerz stylu niebiesko-zielony system światła do oznaczania zasilania i podłączyć do ithingy.

Połączenia Nuforce Icon iDo

Tył jest dość imponujący z gniazdem usb dla wejścia LOD do igadget (zabrakło 'i's guys!) do wyboru, zestaw wyjść RCA i cyfrowe wyjście koaksjalne. dość imponujące rzeczy, jeśli pytasz mnie. Jedną z innych małych zalet, którą posiada w porównaniu z droższymi rozwiązaniami mobilnymi jest to, że rzeczywiście będzie ładował twojego ipoda/nano itp. podczas połączenia, co jest miłą małą korzyścią. Poniższy obrazek daje całkiem niezły obraz tego, co iDo ma do zaoferowania.

Wady i zalety iDo

Dla celów tej recenzji poszedłem prosto do wyjścia słuchawkowego, używając moich słuchawek Hifiman HE300 i ATH-ESW9 oraz mojego skromnego nano (właśnie rozgrzany po uruchomieniu Bursona HA-160 poprzedniej nocy, więc jest do czego się odnieść, choć może nieco niesprawiedliwe, biorąc pod uwagę różnicę w cenie i niszę). Myślę, że powinienem wspomnieć, że podobnie jak w przypadku oferty Cypher Labs i Fostex, posiadacze starszych ipodów mają pecha, ponieważ technologia komunikacji w tych urządzeniach działa tylko z następującymi urządzeniami:

iPod touch (3 i 4 generacja) iPod classic iPod nano (6 generacja) iPhone 4 iPhone 3GS iPhone 3G iPad 2 iPad Obsługiwane są tylko wersje iOS3 i późniejsze

Yup, miłośnicy rockbox'ed 5.5G (święty Graal z ipodów w kategoriach sq) nie mają szczęścia z iDo - najlepiej iść dostać nowy lub jak ja kupić skromny 5 Gen Nano, który pasuje idealnie.

Nuforce pitch to jako kumpel biurko dla pracowników w biurze lub dla tych lounging wokół łóżka czytania itp. Tak, mogę kopać, że, jego dyskretny, ma uchwyt, aby umożliwić mu stać się czyniąc footprint minimalne i wszystko, czego potrzebujesz to twój ipod. 1/8 jack odbiera w biurze lub domu konfiguracji, ponieważ homer puszki zwykle mają 1/4 jack, ale nie deal breaker dla tych z Grado rozszerzenia lub puszek z 1/8 jack choć twierdzenie, aby zasilać do 300ohms nie oznacza niedobór 1/8 jack stylu puszek, ale nie jestem przekonany będę trzymać 300ohm przez to - 32 - 50ohm powinien zrobić ładnie. Istnieje argument, że to rozwiązanie celuje w dość małą niszę i w kręgach audio jest to prawdopodobnie bardzo trafne, ale rozglądając się w dzisiejszych czasach moi konsumenccy kumple żyją lub umierają dzięki swoim ipodom i widzę, jak to może być dla nich atrakcyjne. Oczywiście w dzisiejszych czasach jest mnóstwo biurowych typów, którzy lubią nosić słuchawki podczas pracy, czego ja nigdy nie miałem szczęścia mieć - czy jestem zgorzkniały? Pass.

Odbiornik zdalnego sterowania IR Odbiornik IR akceptuje sygnały IR z pilota Apple do regulacji głośności i odtwarzania na urządzeniu z systemem iOS Charakterystyka częstotliwościowa: 10Hz do 20kHz (-0,5dB) Wymiary: 6″ x 4 ½" x 1″ Zawiera zasilacz DC i 30-pinowy kabel USB do ładowania/synchronizacji 130mW rms @ 16 Ohm *Maksymalna częstotliwość próbkowania obsługiwana obecnie przez Apple to 16-bit/44.1kHz lub 24-bit/48kHz. **Icon iDo został zaprojektowany do pracy z oprogramowaniem Apple iTune oraz iPod. Inne aplikacje mogą nie działać (ale nie znaleźliśmy żadnej aplikacji, która byłaby niekompatybilna z iDo).

Moc jest rozsądna, ale nie rzuca na kolana. Z pewnością nie dorówna planerowym puszkom, ale pokryje większość konsumenckich puszek, Grado, 32ohmowych Beyerów i słuchawek typu DJ, a to w skrócie odpowiada wielu osobom. Jeśli masz DT1350, ESW-7/9/10, SR80i lub zestaw fajnych pączków czy IEM'ów to może to być Twoja broń z wyboru bez obaw o moc czy syczenie.

A co z hałasem?

Natychmiast zauważyłem nieco ciemniejszą i bardziej zrelaksowaną sygnaturę na moich HE300 w porównaniu do Bursonów (oh unfair!), ale nic zbyt gęstego, ale z pewnością czułem, że grawituje raczej do niższego niż wyższego końca. Nie brakowało mu jednak szczegółów i ogólnie rzecz biorąc myślałem, że pasował całkiem dobrze do HE300 z przyzwoitą mocą na niskich tonach. Jeśli cokolwiek bym chciał, to trochę więcej pstryknięcia w górze pasma dla dodania iskry, ale dla tych z wrażliwym uchem ten sq znajdzie uznanie.

Chodź myśleć o tym, że mogę zobaczyć to działa całkiem dobrze w biurze dla tych, którzy mają tendencję do siedzenia przez długi czas. Nie jest to w żadnym wypadku męcząca konfiguracja i bardzo wątpię, że użytkownicy będą potrzebowali przerw na 5 minut (przepraszam słuchaczy Grado, jesteście wyjątkiem, ale jesteście wyjątkiem w większości przypadków - kochacie ból i dobrze o tym wiecie!) Samo wyciągnięcie puszek z gniazda ipoda spowodowało, że dźwięk stał się o wiele niższy, przerzedzony i brzmiał o wiele bardziej obleśnie niż się spodziewałem. iDo nadał bardziej kremowy i soczysty odcień utworom ALAC, takim jak 'I remember' Deadmau5'a, w przeciwieństwie do ostrzejszego wyjścia z gniazda Nano.

Ponieważ jest to ten sam DAC, co w uDAC2, są pewne podobieństwa do jakości dźwięku z gniazda słuchawkowego, ale to, co sprawiło, że iDo wysunął się na prowadzenie, to użycie wyjść RCA do przedwzmacniania mojej kolekcji wzmacniaczy z wyższej półki. Ok, więc w rzeczywistości odsuwa to go od roli samodzielnego urządzenia biurowego, ale pozwala mi to poruszać się z moimi wzmacniaczami po pokoju, także z ido. Właściwie to wolałem używać go jako przedwzmacniacza niż jako samodzielnego urządzenia, a sparowanie go z moim kompaktowym wzmacniaczem tranzystorowym Bada PH30 sprawiło, że cały zestaw był gotowy do zasilania strugarką obok mojego łóżka.

Podsumowanie?

iDo jest bardziej niszowy niż CLAS, Fostex czy nawet iPure i jako taki musi mieć problem lub lukę, którą rozwiązuje, zanim powiemy, że chcę go mieć teraz. Jednakże, kiedy już go dostaniecie, iDo jest jak szwajcarski scyzoryk do integracji igadżetów z waszym życiem słuchowym. Mnóstwo zastosowań i nie męcząca prezentacja są dla mnie wystarczająco przekonujące w tej cenie.

Teraz potrzebuję tylko pracy, w której będę mógł słuchać moich słuchawek przez cały dzień - ktoś?