Pojawienie się nowego gramofonu jednego z "wiernych" producentów płyt winylowych jest zawsze dużym wydarzeniem. Dla przypomnienia, Pro-Ject stawiał na winyl nawet w "ciemnych" dla nośników analogowych latach 90-tych.

Tak więc mamy tu nowy gramofon z serii Debut. Surowy, niezakłócony design austriackiego producenta znów cieszy oko.

Debut Carbon EVO posiada ulepszony napęd pasowy o nowej konstrukcji, który znacznie redukuje wibracje związane z pracą silnika. Dużo uwagi poświęcono izolacji drgań gramofonu, który stoi na trzech aluminiowych nóżkach tłumiących o regulowanej wysokości.

Stalowy talerz o wadze 1,7 kg jest wyposażony w pierścień z TPE (termoplastycznego elastomeru) po wewnętrznej stronie talerza, który zapewnia bardziej stabilny obrót i redukuje wibracje. Dwie prędkości 33/45rpm są teraz uzupełnione o tryb 78rpm, a prędkość może być regulowana za pomocą jednego przycisku na dolnym panelu, co jest, miejmy nadzieję, wygodnym rozwiązaniem.

Debut Carbon EVO jest wyposażony w jednoczęściowe ramię tonowe o średnicy 8,6 cala. Zastosowanie karbonu zapewnia sztywną i możliwie jak najlżejszą konstrukcję, co korzystnie wpływa na brzmienie.

Nowy gramofon wyposażono we wkładkę Ortafon 2M, lubianą przez entuzjastów analogu za dynamiczne i przejrzyste brzmienie. Prawdopodobnie jedno z najlepszych rozwiązań w swoim segmencie.

Podłączenie do stopnia gramofonowego i wzmacniacza odbywa się za pomocą pary pozłacanych terminali RCA. Do gramofonu dołączony jest wysokiej jakości kabel interkonektowy Connect it E firmy Pro-Ject. Według producenta jest on optymalnie dopasowany do modelu Debut Carbon EVO. Użytkownik może jednak zawsze skorzystać z droższego połączenia.

Pro-Ject nie zdecydował się na wyposażenie gramofonu w zintegrowany stopień gramofonowy, pozostawiając wybór tak ważnego komponentu użytkownikowi. To podejście pokazuje odpowiedzialne podejście firmy Pro-Ject do każdego elementu.

+4 Pro-Ject Debut Carbon EVO Satin Black

Marka: Pro-Ject

Gwarancja producenta, miesiące: 12

Materiał: tworzywo sztuczne, metal, włókno węglowe

Dodaj do ulubionych Dla porównania 48&nbsp000&nbspRR. Na zamówienie W koszyku Kup Szybki podgląd