Na jesiennym festiwalu słuchawek Fujiya Avic Tokyo Headphone Festival 2015 firma Sennheiser zaprezentowała najnowszy dodatek do swojej oferty - domowe przewodowe słuchawki Hi-Fi HD 800S. Nowe słuchawki będą raczej rozszerzeniem serii, wypierając model Sennheiser HD 800, który od czasu swojej premiery w 2009 roku pozostaje jednym z najbardziej aktualnych modeli przewodowych słuchawek dynamicznych.

Zewnętrzna część słuchawek Sennheiser HD 800S w pełni zachowuje futurystyczny design poprzednika. Podobnie jak poprzednio, projektanci firmy zastosowali do produkcji obudowy wzmocniony plastik Leona, co zapewnia znaczną trwałość elementów słuchawek. Główną różnicą w przypadku nowego modelu Sennheisera będzie kolorystyka obudowy - zewnętrzna powłoka i materiał rdzenia to połączenie czerni i ciemnej szarości.

Axel Grell, specjalista ds. słuchawek w firmie Sennheiser, potwierdził zmianę w technologii stojącej za nowymi słuchawkami: "Nadchodzące HD 800S będą ulepszoną wersją słuchawek HD 800 Hi-Fi. W aparacie zastosowano opatentowany pochłaniacz akustyczny IE 800, który rozszerza zakres częstotliwości i zapewnia użytkownikowi bardziej szczegółową i gładszą panoramę dźwiękową. Największym rozszerzeniem jest zakres basów. W porównaniu ze swoim poprzednikiem, modelem HD 800, nowy model z tej serii jest w stanie nadać dodatkową głębię basom.

Użytkownicy, którzy testowali go na wystawie, zauważyli znaczną poprawę brzmienia tego modelu. Porywająca szczegółowość i bogactwo warstw dźwiękowych tworzą dźwięk referencyjny, a wyrównanie charakterystyki częstotliwościowej przewyższa i tak już niezrównaną charakterystykę Sennheiser HD 800.

Model HD 800S będzie montowany ręcznie w Niemczech. Cena detaliczna nie została jeszcze ujawniona, podobnie jak data wprowadzenia modelu na rynek. Wiadomo, że w zestawie znajdą się także dwa kable (standardowy Jack 6,3 mm i 4-calowy XLR o pełnej długości).

Po wprowadzeniu na rynek słuchawki Sennheiser HD 800 zdobyły ogromną popularność, mimo że przylgnęło do nich określenie "kontrowersyjna doskonałość". Sennheiser jest firmą, która słucha swoich klientów i stara się jak najlepiej zaspokoić najbardziej wyrafinowane gusta słuchaczy. A prezentacja 23 października i pierwsze spojrzenie na HD 800S rozwiewa nawet najmniejsze wątpliwości co do sukcesu nowego modelu. Pozostaje tylko czekać na premierę.

Z personalaudio.ru