Wiedza o tym, jak wyróżnić się wśród wielkich marek w dziedzinie technologii rurowej i hybrydowej jest wyzwaniem, ale nie dla Unison Research. Firma ta zdobyła międzynarodowe uznanie za tworzenie wzmacniaczy, które wielokrotnie zdobywały nagrody "Best Amp of the Year" w Europie i Azji. Dziś Unison Research uaktualnia swoją kolekcję o model SH (skrót od Simple Headphone), asymetryczny wzmacniacz triodowy z dwustopniowym układem zaworowym i pasywną regulacją głośności.

Wzmacniacz Unison Research SH wyróżnia się klasycznym wzornictwem. Wykorzystywanie rzadkiego drewna w swoich produktach od dawna jest znakiem rozpoznawczym marki, ale poza panelem przednim większość obudowy jest wykonana z aluminium. Zewnętrzny panel drewniany, dostępny w dwóch kolorach, zapewnia funkcjonalność, jakiej potrzebuje użytkownik. Na środku panelu znajduje się pokrętło regulacji głośności, które jest pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy podczas oglądania wzmacniacza. Pod pokrętłem znajduje się przełącznik wyboru wejścia (który przełącza tryb liniowy na USB) oraz regulacja czułości słuchawek. Po bokach panelu przedniego wzmacniacz posiada dwa wyjścia połączone równolegle dla odpowiednich poziomów impedancji słuchawek. Lewe wyjście jest przeznaczone dla słuchawek o niskiej impedancji (optymalna wartość to 30 omów, ale działa ze słuchawkami w zakresie od 10 do 40 omów), a prawe wyjście jest przeznaczone dla słuchawek o wyższej impedancji (od 60 do 150 omów). Wszystkie polecenia i wejścia sterujące są podpisane stylizowaną czcionką, która odróżnia Unison Research od innych producentów. Z tyłu urządzenia użytkownik znajdzie wejście analogowe i gniazdo USB oraz gniazdo sieciowe. Przy całkowitej objętości (225*126*322 mm) nowy produkt firmy waży 6 kg.

Chris Strom, australijski dystrybutor wzmacniaczy w firmie Unison Research, powiedział: " Fani firmy byli zaskoczeni zastosowanymi pentodami EL84 (w stopniu wyjściowym wzmacniacza). Obiecujemy, że Unison Research ma wszelkie powody, aby wdrożyć to rozwiązanie. Po pierwsze, bardzo trudno jest uzyskać pożądaną reprodukcję przy użyciu układów wzmacniaczy półprzewodnikowych. Po drugie, integracja EL84 pozwala SH wykrywać zniekształcenia na poziomie poniżej 0,15%, wykorzystując jedynie 16dB dla sprzężenia zwrotnego. Dzięki temu jakość przetwarzanego sygnału jest nasycona absolutną czystością, bez względu na to, jaki zakres częstotliwości jest używany. Po trzecie, układ pentody EL84 jest w stanie wydłużyć żywotność zastosowanych zaworów".

SH wykorzystuje najnowszej generacji układ przetwornika C/A ESS Sabre, który akceptuje modulację kodu impulsowego do 384 kHz, DSD do 128x i ma rozdzielczość 32-bitową. Aby uzyskać lepszą wydajność zintegrowanego transformatora wyjściowego systemu, firma Unison Research zainstalowała dodatkowy zasilacz. Transformator wyjściowy został wybrany przez inżynierów firmy wyłącznie na podstawie cech jakościowych, a nie sprawności elektrycznej, która niestety jest dość niska.

Wzmacniacz słuchawkowy Unison Research Simple jest uosobieniem połączenia przemyślanej konstrukcji i klasycznej, nieco retro stylistyki.

Unison Research SH czarny

Marka: Unison

Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy: tak

Wyjście słuchawkowe: 6,3

Dodaj do ulubionych Dla porównania 125&nbsp000&nbspRR. Na zamówienie Zamówienie przedpremierowe Szybki podgląd Unison Research SH cherry

Marka: Venture Craft

Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy: tak

Wyjście słuchawkowe: 6,3

Dodaj do ulubionych Dla porównania 125&nbsp000&nbspRUR. Na zamówienie Zamówienie przedpremierowe Szybki podgląd