M2TECH HIFACE RCA

Format wejściowy hiFace to sygnał o częstotliwości próbkowania/rozdzielczości do 192kHz/24bity, pochodzący z portu USB Twojego PC lub MAC. Bardzo wysokiej jakości stereofoniczny sygnał audio S/PDIF jest wysyłany z urządzenia hiFace do Twojego systemu Hi-Fi DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy). hiFace ma bardzo małe rozmiary i wygląda jak mała pamięć USB. Wewnętrzne oscylatory o bardzo niskim poziomie jittera oraz specjalnie opracowane sterowniki odtwarzają pliki audio z częstotliwością 192kHz/24bity, co zapewnia najlepszą jakość sygnału.

CECHY M2TECH HIFACE RCA: NISKI JITTER, NISKI SZUM FAZOWY, OSCYLATORY O WYSOKIEJ STABILNOŚCI

Większość zewnętrznych urządzeń sterujących audio i konwerterów cyfrowo-analogowych wyposażonych w złącze USB wiąże źródło zegara z tym samym źródłem zegara, co zewnętrzne urządzenie sterujące USB, co często powoduje dość zauważalny jitter (zmiany częstotliwości oscylatora o niskiej amplitudzie). Dzięki dwóm wyregulowanym oscylatorom kwarcowym w M2Tech hiFace, źródło sygnału zegarowego dla wyjściowego strumienia danych charakteryzuje się bardzo niskim poziomem jittera. Bardziej stabilne źródło sygnału zegara zastosowano w odbiorniku DAC S/PDIF; niski poziom jittera oznacza bardzo małe zniekształcenia i degradację dźwięku. Szum fazowy (główna przyczyna jittera) jest również bardzo niski: zapewnia to stabilność zegara w krótkim i długim zakresie, wspomaganą przez wbudowany regulator napięcia zasilania (na przykład, w temperaturze otoczenia stabilność wynosi około 2-5 ppm, w porównaniu do 50-100 ppm dla konwencjonalnych oscylatorów w odtwarzaczach CD).

M2TECH HIFACE RCA

KIEROWCY SPECJALNI

Pewne niedogodności wynikające ze standardowych sterowników audio dostępnych na rynku (np. dla Microsoft Windows) mogą być przezwyciężone przez specjalnie opracowane sterowniki hiFace: pozwalają one na przesyłanie sygnału audio w oryginalnej jakości i bez utraty jakości rozdzielczości; również ograniczenia częstotliwości próbkowania mogą być przezwyciężone, podczas gdy używanie sterowników Microsoft i ASIO wiązałoby się z ograniczeniem do 96kHz. Kiedy hiFace jest używany w połączeniu z aplikacją do odtwarzania, taką jak FooBar (rozprowadzaną bezpłatnie w Internecie), można przesyłać pliki muzyczne S/PDIF do przetwornika C/A z maksymalną częstotliwością/rozdzielczością 192kHz/24bity, unikając niepożądanego przetwarzania dźwięku przez mikser PC lub MAC podczas transferu z dysku twardego do urządzenia zewnętrznego. Obecnie dostępne są sterowniki dla systemów Windows XP, Vista, Windows 7, a także sterowniki MAC dla wersji 10.4, 10.5 i 10.6.

KOMPAKTOWY I ŁATWY W UŻYCIU

M2Tech hiFace jest bardzo kompaktowy i może być podłączony do portu High Speed USB 2.0 każdego komputera bezpośrednio (lub za pomocą pomocniczego adaptera USB A-A, który nie jest wyposażony w hiFace). Pozłacane złącza RCA z najwyższej jakości specyfikacją mechaniczną i elektryczną zapewniają wyjścia Hi-Fi-level. Nie jest wymagane zewnętrzne zasilanie, ponieważ hiFace działa na zasilaniu z portu USB i kontroluje swoje zasilanie za pomocą wbudowanych regulatorów. W połączeniu z hiFace USB i mini-PC najnowszej generacji wyposażonym w port High Speed USB, hiFace USB jest najlepszym mobilnym systemem muzycznym, którego koszt budowy nie przekracza kilkuset euro. System taki umożliwia odtwarzanie plików muzycznych, odtwarzanie własnych płyt CD za pomocą napędu CD-ROM oraz dostęp do ponad 10.000 internetowych stacji radiowych, wiele z nich w jakości CD.

M2TECH HIFACE RCA