Luxman DA-200

Nowość od renomowanego japońskiego producenta Luxman, przetwornik cyfrowo-analogowy DA-200 jest zdolny do konwersji sygnałów cyfrowych na analogowe na najwyższym poziomie. Wyposażony jest w wysokiej klasy przetwornik C/A Burr-Brown PCM1792A (urządzenie do automatycznej konwersji sygnałów dyskretnych reprezentowanych przez kod cyfrowy na ich odpowiednik analogowy (ciągły w czasie). Ma on naprawdę znakomitą charakterystykę, wykazując stosunek sygnału do szumu na poziomie co najmniej 127 dB (a w niektórych trybach nawet do 132 dB!), a jego wyjściem jest w pełni zbalansowany układ buforowy na wysokiej klasy elementach dyskretnych. Aby jednak wykorzystać duży potencjał tego DAC-a i dostarczyć słuchaczowi czysty, analogowy dźwięk bez degradacji, warto zastosować nadzwyczajne środki i rozwiązania - zarówno w części analogowej, jak i w zapewnieniu odpowiedniej jakości zasilania.

DA-200 posiada trzy wejścia cyfrowe: 1 koaksjalne, 1 optyczne z 24-bit/192kHz i USB z 24-bit/96kHz obsługujące PC/Mac oraz dwa wejścia analogowe. Przełączanie między źródłami sygnału odbywa się za pomocą przełącznika na panelu przednim, a cyfrowy wyświetlacz pokazuje, jak często działa wybrany kanał.

Również po stronie analogowej znajduje się wzmacniacz słuchawkowy, który wykorzystuje opracowaną przez Luxmana architekturę prądowego sprzężenia zwrotnego. Może współpracować z dowolnymi słuchawkami, zapewniając wysoki stosunek sygnału do szumu, zniekształcenia harmoniczne i wysoki współczynnik slew rate z szerokim pasmem przenoszenia. Jak wiadomo, impedancja znamionowa różnych słuchawek może się różnić o ponad rząd wielkości - od 32 omów dla modeli domowych do 300-600 omów dla słuchawek profesjonalnych, stosowanych w przemyśle nagraniowym.

Luxman DA-200 posiada analogowe wyjścia RCA stereo i zbalansowane XLR, jak również cyfrowe wyjścia Coaxeal i Optical. Wszystkie zaciski są pozłacane, aby zapewnić najlepsze możliwe połączenie, więc integracja z każdym systemem jest bezproblemowa.